BME szakvizsga
BME nyelvvizsga
Kréta Facebook Gmail
8900 Zalaegerszeg, Zárda utca 25.
Notre Dame Rend
Mindszenty Iskola
Mindszenty József Általános Iskola
Gimnázium és Kollégium
Zalaegerszeg
  • Hírek
Hírek Megosztás

Információk - 2024. július 14.

A nyári időszakban a szombat esti szentmisék előtt nincsen szentségimádás.
Felújítási munkálatok miatt augusztus közepéig nem lehet a térköves parkolóba autóval behajtani, így a kápolna kizárólag a Zárda utca felől közelíthető meg. Kérjük a Testvérek megértését!
Kérjük a Testvéreket, hogy a nyári időszakban különleges módon is figyeljék a hétköznapi szentmisék rendjét az esetleges változások miatt. Az aktuális heti hirdetések mindig megtalálhatók honlapunkon és Facebook-oldalunkon.

Püspöki üzenet a folyamatos szentségimádás kapcsán

Kedves Testvérek!
Az Úr Jézus arra tanít minket, hogy ?szüntelenül kell imádkozni, és nem szabad belefáradni? (Lk 18,1). Azt mondta: ?Kérjetek, és kaptok, keressetek és találtok, zörgessetek, és ajtót nyitnak nektek!? (Lk 11,9) Szent Pál pedig így bátorítja a Tesszalonikában élő keresztényeket: ?Imádkozzatok szüntelenül!? (1Tessz 5,17-18). E szüntelen imára való felhívást szeretnénk életre váltani, amikor megszervezzük Egyházmegyénkben a folyamatos szentségimádást. Milyen jó lenne, ha Egyházmegyénkben minden nap minden percében a dicséret és a kérés szava szállna a Teremtő felé! Milyen sok áldást szerezhetnénk magunknak, szeretteinknek és Egyházunknak! Mennyire fontos, hogy a sok lelkipásztori tevékenység mögött ott legyen az imádság arany fedezete! Mennyire fontos lenne átélnünk Isten közelségét, a vele való találkozást!
Egyházmegyénkben megszólítom a plébániákat, szerzetesrendeket, lelkiségi mozgalmakat és kisközösségeket, hogy csatlakozzanak a folyamatos szentségimádáshoz. 31 jelentkező imádkozó plébániára vagy közösségre van szükség! Azok a közösségek, amelyek vállalják az imádságot, minden hónap ugyanazon napján 24 órán keresztül biztosítják a folyamatos jelenlétet templomukban vagy kápolnájukban a hódolatra kihelyezett Oltáriszentség előtt.
Talán nem is szükséges mondanom, milyen nagy szükségünk van a békére, szeretetben élő családokra, nyitott szívű fiatalokra, papi hivatásokra és hűséges lelkipásztorokra. Meggyőződésem, hogy ezeket mind ki tudjuk imádkozni, ha sikeresen meg tudjuk szervezni Egyházmegyénkben a folyamatos szentségimádást.
Kérem a lelkipásztorokat, a képviselőtestületeket, a plébániai közösségeket, a szerzetesi közösségeket és az Egyházmegye minden hívőjét, hogy plébánosukkal egyetértésben vállaljanak havi egy 24 órás szentségimádási napot, hogy Egyházmegyénkben soha ne hallgasson el a mi Urunk dicsérete, s elnyerhessük azon áldásokat, amelyeket az őt kérőknek tartogat!

Szombathely, 2024. július 3.

János püspök

Információk - 2024. július 7.

A héten iskolai tábor miatt nem lesznek hétköznap szentmisék kápolnánkban.A nyári időszakban a szombat esti szentmisék előtt nincsen szentségimádás.
Felújítási munkálatok miatt augusztus közepéig nem lehet a térköves parkolóba autóval behajtani, így a kápolna kizárólag a Zárda utca felől közelíthető meg. Holnaptól pedig körülbelül egy hónapig a karzat is le lesz zárva. Kérjük a Testvérek megértését!

Információk - 2024. június 30.

Ezen a hétvégén a Szentszék apostoli munkájának támogatására és a nardai árvízkárosultak javára gyűjtjük a Péter-filléreket.Ma imaestet tartanak a gyermekek megtéréséért a ferences templomban 19.15 órától. Mindenkit szeretettel várnak.
Július hónapban a szombat esti szentmisék előtt nincsen szentségimádás.
A jövő szombaton este kivételesen igeliturgiára várjuk a Testvéreket, amelyet Pászner Gábor kőszegi diakónus vezet majd.
Felújítási munkálatok miatt augusztus közepéig nem lehet a térköves parkolóba autóval behajtani, így a kápolna kizárólag a Zárda utca felől közelíthető meg. Július 8-ától pedig körülbelül egy hónapig a karzat is le lesz zárva. Kérjük a Testvérek megértését!

Információk - 2024. június 23.